sobota 19. července 2014

Staveniště XV.

Dáme si přestávku od panenek Monster High, a proto dnešní průvodkyní včerejšími fotkami ze staveniště je přinaštvaná panenka Integrity Toys Basic Edition Natalia.

Nejprve si dáme klasickou fotku z jednoho místa, na kterou jste již zvyklí. Je vidět, jak se původní propast stále víc zaplňuje.


 Toto je poslední kus přízemí, jež není ještě přikryt buňkami (šaboudkami), takže zedníci honem využili přísunu denního světla a dozdili přednostně příčky.


Prohlídka prvního patra, neboli druhého nadzemního podlaží. Nevím, zda použití těchto montovaných buněk byl dobrý nápad. Mají tu být šatny pro sportovce, sprchy a umývárny a chůze po tomto prostředí svojí pružností trochu připomíná chůzi po lešení. Ale však uvidíme, jaký bude výsledek, třeba konečná povrchová úprava podlahy celý prostor zpevní.


 Plán prvního patra, zde jsou vidět právě skříňky, umyvadla, sprchy a v horní části plánu je chodba.




A tady soudruzi někde v montovně udělali chybu. Jak vidíte v pozadí fotky jsou vždy dva postranní sloupky jednotlivých buněk u sebe, ale jak Natalia levou rukou ukazuje, tu se to nepovedlo, sloupek byl navařen kus mimo.
 Po Nataliiny levici zmíněná chyby, po její pravici správné umístění.


 A zde příslušné místo v plánu, nad levou dlaní Natalie. Jsem zvědavá, co s tím budou dělat, možná to uříznou a navaří znovu. Tyto sloupky totiž mají být přesně nad těmi ocelovými v přízemí.


 Houpání v kabeláži.


 Z venku mi zatím stavba připomíná bunkr a okna střílny, ale materiálově by na tento účel neobstála ani trochu.



A tu vám přinaštvaná průvodkyně ukazuje již přízemí pod buňkami, kde probíhá zazdívání ocelových zárubní a dozdívání příček. Je tu tma, tak je to foceno s bleskem.



Zde pomocí dvou prken ukotvení zárubně ve svislé poloze, k níž jsme došli buď olovnicí nebo bublinkovou vodováhouJinak se mezi stojny ještě vkládá rozpěra, která zabraňuje prohnutí stojen při zdění dovnitř. Před začátkem osazování by se měla zárubeň ještě zkontrolovat, zda je pravoúhlá. Je to rychlé, tačí nám k tomu klasický skládací metr a znalost Pythagorovy věty. Tedy, když je světlá šířka zárubně 80 cm, od horního rohu si naměříme 60 cm a od tohoto místa k druhému rohu nám to musí dát 100 cm.

Malá vsuvka mimo mísu: Natalia na této fotce vypadá jak nazlobený praještěr s vystrčenou bradou a přežvykující kořist. Tahle část tváře se IT moc nepovedla, většina tváří jejich panenek má takovou divně vystrčenou bradu jakoby s předkusem.

Zde vám Natalia ukazuje rysku tužkou na zárubni. Ta slouží k výškovému ukotvení. Světlá výška zárubně činí 1970 mm, proto si od horního vnitřního okraje uděláme rysku ve vzdálenosti 97 cm, to znamená, že od ní k dolnímu konci to je 1 m. Pak máme někde na zdi rysku ve výšce jeden metr nad konečnou úrovní podlahy a pomocí hadicové vodováhy nebo šlaufky tyto dvě rysky srovnáme do jedné vodorovné roviny a zárubeň v této výšce různými podložkami ukotvíme.



Tady si Natalia hoví na plochém keramickém překladu, který je umisťován do dveřních otvorů nad zárubně. Tento překlad se skládá z keramických tvarovek a v jejich žlábku je zabetonován jeden prut nosné výztuže.

Žádné komentáře:

Okomentovat